System.Net.WebException: Сбой запроса с состоянием HTTP 404: Not Found. в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall) в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters) в EduServ.DataProcess.AddViewing(Int32 OrgId, Int32 Type, String ID, Int32 PageNum, String IP, String URL, String Refer) в c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\e04f9611\e2b8c6e0\App_WebReferences.lxvwvnmb.0.cs:строка 76 в MyUserControl.SaveView(PageType Type, String ID, Int32 PageNum) в e:\WWW\edu.cap.ru\App_Code\MyUserControl.cs:строка 126 Новости: «Пĕтĕм чăваш диктанчĕ» акци иртрĕ / МБОУ "Старочелны - Сюрбеевскоя СОШ" Комсомольского района / Портал образования ЧР

«Пĕтĕм чăваш диктанчĕ» акци иртрĕ
Дата: 25.04.2020
Автор: В. С. Ефимова

2020 çулхи ака уйăхĕн 24-мĕшĕнче, мĕн пур чăваша Чăваш чĕлхи кунне, Чăваш автономине йĕркелесе янăранпа 100 çул çитнине тата Аслă Çĕнтерĕвĕн 75 çулне халалланă «Пĕтĕм чăваш диктанчĕ» акци пĕрлештерчĕ. Пĕрисем радио-телевизор,теприсем Интернетри хутшăну тетелĕсене вырнаçтарнă аудиофайлсене итлесе Ю. Скворцовăн "Уках хурăнĕ" хайлавĕнчи сыпăка çырчĕç.

Кĕçĕн Çĕрпÿел вăтам шкулĕнче вĕренекенсем те «Пĕтĕм чăваш диктанчĕ  – 2020» акцие активлă хутшăнчĕç. Диктант çырнă  12 çынран 3- шĕ «5» паллă, 6-шĕ «4» паллă, ыттисем  «3» паллă илме тивĕç пулчĕç.

Çакна та палăртса хăвармалла:  акцие вĕренекенсене  ытларах хутшăнтарас енĕпе чăваш чĕлхипе литератури вĕрентекенĕ Ефимова В.С. хастар пулчĕ.

Пĕтĕм чăваш диктантне хутшăнакансене малалла та кашни çулах активлă пуласса шанатпăр.

Çапла вара, паян эпир диктант çырса хамăр чăваш пулнине палăртрăмăр, тĕнчере тăван кĕтесрен, тăван халăхран, тăван чĕлхерен хакли нимĕн те çуккине тепĕр хут аса илтĕмĕр.